Hyundai představuje decentní facelift pro i30

Hyundai odhaluje inovovanou modelovou řadu i30 s vylepšeným designem a modernizovanou technikou. Modelová řada i30 i nadále poskytuje zákazníkům široký výběr, který zahrnuje karosářské varianty hatchback, fastback a kombi. Stejně jako doposud nechybí ani stupeň výbavy N Line se sportovním vzhledem.

Inovovaný Hyundai i30 disponuje modernizovanými technologiemi v oblasti konektivity a komfortními prvky. Hyundai i30 je díky tomu ve své třídě ještě více konkurenceschopný a zákazníkům nabízí vyšší přidanou hodnotu.

Nový Hyundai i30 má v nabídce 12 barev karoserie. Sedm z nich jsou nové odstíny – perleťové laky Abyss Black, Ecotronic Gray, Meta Blue, Cypress Green a Sailing Blue, stejně jako metalické laky Ultimate Red a Jupiter Orange. Z dosavadní palety barev karoserie zůstávají v nabídce laky Atlas White, Shadow Gray (dostupná výhradně pro N Line) a Engine Red, perleťový lak Serenity White a metalický lak Shimmering Silver.

Modernizace se dotkla také vnitřního designu. Různé ochranné prvky pokrývá speciální lak, který je příjemnější a hladší na dotek. Panel středové konzole nově zdobí provedení z klavírového laku. Černý interiér lze kombinovat se třemi moderními variantami čalounění sedadel z látky, kůže a kombinace semišové tkaniny a kůže. Nabídka byla rozšířena také o tři nové designové styly použité na čalounění sedadel. V interiérech s látkovým čalouněním se na opěradlech nachází vzor tvořený horizontálními liniemi.

„Sportovní“ Hyundai i30 N Line obdržel v rámci vylepšení designu ještě sportovnější estetické prvky. Jedná se například o odvážněji řešené mřížky masky chladiče a otvorů pro přívod vzduchu. Interiér čalouněný kombinací kůže a semišové tkaniny je zdoben třemi horizontálními liniemi. Dříve kompletně černé výplně otvorů v předním nárazníku modelu i30 N Line mají nyní ozdobné prvky v odstínu tmavého kovu. Také nové boční prahy zdobí lišta v odstínu tmavého kovu. Zákazníci si mohou vybrat nová 17“ nebo 18“ kola z lehké slitiny v designu N Line.

Technologie v oblasti konektivity pro nový model i30 nabídnou zákazníkům ještě více komfortu a praktičnosti při cestování. Mezi nové prvky výbavy patří standardně dodávaný plně digitální přístrojový panel s 4,2“ barevný displejem, tři nabíjecí vstupy USB-C vpředu a vzadu, aktualizace mapových podkladů bezdrátovým přenosem OTA (Over-the-Air) a na přání dodávaný škálovatelný digitální panel sdružených přístrojů s úhlopříčkou 10,25 palce.

Výbavu nového modelu i30, navrženého jako univerzální automobil pro všechny, završuje ještě větší počet praktických a komfortních prvků. Dokonalejší a příjemnější osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru zajišťují svítilny LED. Standardní výbava zahrnuje senzory překážek vpředu a vzadu, PDW (Parking Distance Warning), které řidiče upozorňují na překážky při manévrování v nízkých rychlostech jízdy dopředu a dozadu.

Zákazníci se budou moci spolehnout na oblíbené a osvědčené pohonné jednotky. Základem bude zážehový motor o objemu 1,5 litru s dvojitým nepřímým vstřikováním DPI (Dual Port Injection) spojený výhradně se šestistupňovou manuální převodovkou a výkonem 96 koní. Nabídku motorů doplňuje přeplňovaný zážehový motor 1,0 T-GDI výkonem 100 koní, který je k dispozici jak se šestistupňovou manuální převodovkou nebo s automatickou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Na vrcholu modelové řady stojí motor 1,5 T-GDI vyladěný na 140 koní, který standardně spolupracuje s 48V mild-hybridním systémem. I v případě tohoto poháněcího ústrojí si zákazník může vybrat mezi šestistupňovou manuální převodovkou a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

FOTO: Hyundai

ahoj gentlemene!