Hyundai vylepšil IONIQ 5 a představil novou výbavu N Line

Hyundai dnes odhalila vylepšení modelové řady IONIQ 5 a nové verze IONIQ 5 N Line v rámci své oceňované produktové řady elektromobilů. Modernizovaný IONIQ 5 nabízí prodloužený dojezd, mnohá zásadní vylepšení, nové prvky výbavy a osvěžený design.

Modernizovaný IONIQ 5 má nyní zvýšenou kapacitu sady akumulátorů, a to ze 77,4 kWh na 84,0 kWh, což prodlužuje dojezd na jedno nabití. Novinkou je také přepracovaný podvozek s novými tlumiči pro kvalitnější odfiltrování vibrací od kol a vyztužená karoserie pro dosažení vyšší bezpečnosti při bočním nárazu.

Interiér vozu je ještě lépe využitelný a praktičtější při zachování konceptu komfortního životního prostoru. Na středové konzole je nyní v horní části „univerzálního ostrůvku“ umístěno fyzické tlačítko, jímž lze ovládat často používané funkce, například vyhřívaná a odvětrávaná sedadla v první řadě, vyhřívaný volant a funkci parkovacího asistenta. Využitelnost přihrádky pro bezdrátové nabíjení chytrého telefonu byla výrazně vylepšena jejím přemístěním ze spodní do horní části.

Hyundai navíc zavádí do výbavy několik nových bezpečnostních a komfortních funkcí, které usnadní řidičům ovládání i jízdu. Mezi ně patří volant s detekcí držení věnce, asistent pro jízdu v jízdním pruhu LKA 2, chytrý parkovací asistent s dálkovým ovládáním RSPA 2 a asistent pro předcházení kolizím při parkování vpředu, po stranách a vzadu. Všechny uvedené funkce přispívají k ještě bezpečnější a komfortnější jízdě.

Novým členem modelové řady je navíc IONIQ 5 N Line, sportovní varianta, která bude na trhu situována mezi vylepšenou základní verzí a vysokovýkonným modelem IONIQ 5 N. Varianta N Line uspokojí rostoucí poptávku po sportovním vzhledu a osloví zákazníky, kteří vyhledávají zážitky z dynamické jízdy.

IONIQ 5 N Line se může pochlubit agresivnějším, sportovnějším designem přídě a zádě s jedinečnými nárazníky, elegantními bočními prahy a sadou speciálních 20“ kol z lehké slitiny. Uvedené prvky zvýrazňují sportovní image tohoto modelu.

Rovněž interiér má řadu prvků exkluzivního designu N Line. Mezi ně patří specifický volant a přístrojová deska N Line, exkluzivní kovové pedály N Line, černé čalounění stropu a speciální sportovní sedadla s logem N ve dvou variantách čalounění s červeným kontrastním prošíváním. Na cestující díky tomu čeká atraktivní prostředí, v němž si budou užívat podmanivou dynamickou jízdu.

Vylepšený model IONIQ 5 a nová verze IONIQ 5 N Line bude pro korejské zákazníky k dispozici od března 2024. Hyundai plánuje jejich postupné uvedení na globální trhy v průběhu letošního roku, v České republice se s prvními vozy setkáme na konci prvního pololetí tohoto roku.

FOTO: Hyundai

ahoj gentlemene!