Nová elektrická Cupra je tady! Stylový Tavascan má navázat na úspěchy Formentoru

Cupra představila na akci Exponential Impulse v Berlíně, která se uskutečnila před závodním víkendem Formule E, další fázi své evoluce. Hlavní událostí akce byla světová premiéra modelu CUPRA Tavascan, prvního zcela elektrického SUV kupé značky a jejího druhého zcela elektrického modelu po elektromobilu CUPRA Born. Tavascan ztělesňuje elektrifikovanou vizi značky CUPRA a současně zůstává věrný koncepčnímu vozu z roku 2019. Tavascan není reakcí na změnu, ale je vozem, který ji vytváří.

CUPRA Tavascan je impulzem pro nový, ohromující designový styl. Vnější design má díky němu atletické a sportovní proporce. Na přídi jsou okamžitě rozpoznatelné charakteristické „oči“ tvořené třemi trojúhelníkovými prvky ve světlometech Matrix LED. Interiér je architektonickým dílem díky charakteristické centrální páteři ve spojení s úzkými výdechy ventilační soustavy, které jsou téměř neviditelné.

Jako emocionální a řidičsky orientované SUV je CUPRA Tavascan vybavena technologií dynamického podvozku DCC Sport, sportovním odpružením a progresivním řízením. Tyto atributy doplněné o sportovní pneumatiky na 21“ kovaných kolech z lehké slitiny zajišťují jedinečné zážitky ze sportovní jízdy.

„Když jsme představili studii Tavascan na IAA 2019 ve Frankfurtu, byl to náš vůz snů – manifestem všeho, čím se měla CUPRA podle našich představ stát,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky Cupra.

První zcela elektrické SUV kupé značky, zkonstruované na základě platformy MEB koncernu Volkswagen, bude nabízeno ve dvou výkonových verzích: 210 kW (286 k) a 250 kW (340 k). Výkonnější verze disponuje pohonem všech kol se dvěma elektromotory, který nabízí sportovní výkony s maximální trakcí. Z klidu dokáže CUPRA Tavascan VZ dosáhnout rychlosti 50 km/h za pouhých 2,4 sekundy (zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 5,6 sekundy).

Tato verze také poskytuje dostatečnou kapacitu pro dojezd cca 550 km díky sadě akumulátorů o využitelné kapacitě 77 kWh. CUPRA Tavascan umožňuje doplnit dostatek elektrické energie k prodloužení dojezdu o 100 km za pouhých 7 minut. A pokud poklesne stav nabití na pouhých 10 %, lze sadu akumulátorů nabít na 80 % za necelou půlhodinu při použití nabíjecí přípojky s výkonem minimálně 135 kW.

CUPRA Tavascan je vybavena informačním a zábavním systémem s 15“ displejem – dosud největším v modelu značky CUPRA – s nově navrženým a vyvinutým uživatelským rozhraním. CUPRA Tavascan nabízí také jako první model vysoce kvalitní audiosystém s 12 reproduktory vyvinutý ve spolupráci s výrobcem prémiové audio techniky Sennheiser.

Model CUPRA Tavascan, navržený a vyvinutý v Barceloně, bude vyráběn v Číně, v továrně An-chuej koncernu Volkswagen, která je nejmodernějším inovačním centrem pro elektromobilitu. Tavascan bude uveden na trh v roce 2024 s prodejním cílem více než 70 000 vozů ročně.

Zdroj: Cupra

ahoj gentlemene!