Nové Maserati GranCabrio: Pořádná rychlost s větrem ve vlasech

S blížící se novou jarní a letní sezonou začínají výrobci exkluzivních roadsterů a kabrioletů představovat nejžhavější novinky. Jedním z nejnovějších přírůstků do světa otevřených rychlých aut je nové Maserati GranCabrio vycházející z nejmodernějšího kupé GranTurismo. Novinka cílí na potenciální zákazníky konkurenčních modelů Ferrari Roma Spider nebo Mercedes-AMG SL a chce zaujmout hlavně nezaměnitelným italským stylem.

Nejvýznamnější novinkou oficiálně debutujícího Maserati GranCabrio je nekonečné nebe nad hlavou s plátěnou stahovací střechou. S tou můžete elektricky manipulovat do rychlosti až 50 km/h a její rozložení, nebo složení trvá 14,1 sekundy. Maserati je jednou z automobilek zakládajících si na individualizaci a nabízí hned několik různých odstínů. Látkovou střechu si můžete objednat v modré a červené barvě nebo dvou šedých odstínech. Maserati pak nabízí šest barev exteriéru: Nero Assoluto, Blu Modena, Bianco Astro, Grigio Incognito, Grigio Maratea Mate a blíže nespecifikovanou metalickou zelenou.

Standardní výbavou všech vozů je moderní interiér s 12,3″ dotykovou obrazovkou infotainmentu a 12,2″ digitálním přístrojovým štítem. Maserati nové GranCabrio standardně vybavuje informačním a zábavním systémem Maserati Intelligent Assist, zakládajícím na službě Android Auto, a uživatelé mobilních zařízení Apple mohou využít konektivity skrze Apple CarPlay.

Technicky nové Maserati GranCabrio vychází ze standardního kupé GranTurismo a pod kapotou má dvěma turbodmychadly přeplňovaný vidlicový šestiválec Nettuno o 542 koních s osmistupňovou automatickou převodovkou. Elegantní kabriolet umí zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a vyvine maximální rychlost 315 km/h.

Maserati zatím nezveřejnilo oficiální ceník, ale novinku by mělo uvést na světový trh už letos v létě. Očekává se, že se bude prodávat za minimálně 4,6 milionu korun.

FOTO: Maserati

ahoj gentlemene!