Nový McLaren Artura Spider: 700 koní a nahoře bez

McLaren Artura přijel na svět ne zrovna šťastně. Jeden z nejmodernějších hypersportů McLarenu se oficiálně představil už v roce 2021 a od toho okamžiku jej doprovázejí komplikace. Továrna v anglickém Wokingu se dlouho potýkala s problémovou kvalitou výroby, ale teď už má Artura nakročeno k lepším zítřkům. V McLarenu ji významně vylepšili a představují novou otevřenou variantu Spider. Všechna vylepšení přitom přenášejí i na výchozí kupé.

Nový McLaren Artura Spider je první plug-in hybridní supersport McLarenu a disponuje přeplňovaným třílitrovým vidlicovým šestiválcem s elektrickým dopingem, díky němuž vyvine maximální výkon 700 koní a nejvyšší točivý moment 720 newtonmetrů. Automobilka vylepšila i osmistupňovou převodovku SSG a uvádí, že Artura nově zrychluje z 0 na 100km/h za 3,0 sekundy, z 0 na 200km/h za 8,4 sekundy, z 0 na 300km/h za 21,6 sekundy a vyvine maximální rychlost 330 km/h.

Artura Spider tak je o 20 koní výkonnější než standardní kupé Artura, ale McLaren uvádí, že majitelům už vyrobených vozů umí nahrát nový software motoru do jejich řídících jednotek. Spolu s motorem v McLarenu vylepšili i nastavení převodovky, jež nově řadí o až 25% rychleji, i adaptivních tlumičů Proactive Damping Control. Ty nově mají o až 90% rychlejší odezvu!

Nový McLaren Artura Spider s plug-in hybridním pohonem slibuje spotřebu paliva 4,8 l/100 km v cyklu WLTP a čistě elektrický dojezd až 33 kilometrů na jedno nabití. Britský konkurent italských Ferrari 296 GTB a 296 GTS je k objednání už nyní a automobilka očekává, že první kousky předá zákazníkům už v polovině letošního roku.

FOTO: McLaren

ahoj gentlemene!