Nový sportovní elektromobil Abarth 600e se poprvé ukazuje!

Už brzy se na evropských silnicích ukáže nový sportovní elektromobil Abarth 600e, který bude vůbec nejsilnějším modelem sportovní značky všech dob. Italská automobilka jej poprvé představuje veřejnosti během natáčení reklamního spotu v Miláně a láká na novou barvu i výkonný elektropohon, jímž chce nabídnout opravdovou řidičskou zábavu.

Nový Abarth 600e bude sportovní verzí nového elektromobilu Fiat 600e, který se začátkem letošního roku začal prodávat i v Česku. Automobilka slibuje nejvyšší výkon až 240 koní, mechanický diferenciál s omezenou svorností i pneumatiky vyvinuté na základě zkušeností z elektrické Formule E. Díky tomu má nová „šestistovka“ nabídnout návykové jízdní vlastnosti pro pravověrné řidiče.

Na novince se vůbec poprvé odhaluje i nová exkluzivní barva jménem Hypnotic Purple. Sportovní Abarth 600e se začne prodávat ve speciální zaváděcí edici Scorpionissima v omezeném počtu 1949 kusů. Těmi automobilka oslavuje rok založení značky v Itálii žijícím Rakušanem Carlem Abarthem.

FOTO: Stellantis

ahoj gentlemene!