Singer představuje 300. restomod Porsche 911

Americká společnost Singer Vehicle Design je jedním z nejslavnějších a nejvýznamnějších výrobců moderních restomodů inspirovaných kultovním Porsche 911. Exkluzivní továrna sídlící v kalifornském Torrance je vyrábí už od roku 2009 a po dlouhých patnácti letech na světovém trhu oslavuje významný úspěch. Vyrobila už 300. kusů novodobé ikony, která je modlou všech benzinových nadšenců.

Jubilejní 300. Singer Classic Study, jak se tento model oficiálně jmenuje, se představuje v elegantním laku Resistance Blue s luxusním interiérem čalouněným oranžovou kůží. Stylovým doplňkem je i centrální oranžový otáčkoměr.

Nejdůležitějším prvkem tohoto sporťáku je nepochybně technika. Singer jej vybavil novým atmosférickým vzduchem chlazeným plochým šestiválcem vlastní konstrukce s maximálními 9 000 otáčkami za minutu. Vyvine nejvyšší výkon až 390 koní a je spojen s tradiční pětistupňovou manuální převodovkou.

O restomody Singer je však takový zájem, že už v roce 2022 musela společnost pozastavit příjem objednávek, aby bezpečně dodržela původně plánovaných nanejvýš 450 kusů. Dalším zákazníkům tak jsou k dispozici novější a výkonnější modely Singer Turbo Study, inspirované přeplňovaným Porsche 911 Turbo ze sedmdesátých let a jeho závodními sourozenci.

FOTO: Singer Vehicle Design

ahoj gentlemene!