Aston Martin Vantage s novou tváří větších sourozenců

Legendární Aston Martin Vantage se vyrábí už bezmála 75 let a v letošním roce se nejmodernější pokračoval představuje s výrazným faceliftem. Dnešní základní kupé Aston Martinu přijíždí s novou tváří inspirovanou větším modelem DB12 a současně připomíná novodobou exkluzivní limitku One-77. Aktuální generace modelu je v prodeji už od roku 2018, takže si facelift nepochybně zaslouží. A co je důležitější, vyrostl do krásy!

Nejnovější Aston Martin Vantage nepochybně zaujme novým designem, ale pravověrné benzinové nadšence a řidiče zajímá hlavně technika pod kapotou. Už před modernizací byl Vantage vybaven dvakrát přeplňovaným čtyřlitrovým vidlicovým osmiválcem od Mercedesu-AMG, který nově vyvine maximální výkon až 665 koní. Je tedy o nezanedbatelných 153 koní výkonnější než model před faceliftem.

Technici Aston Martinu jej spojují s osmistupňovou automatickou převodovkou od ZF a říkají, že díky nově zkrácenému koncovému převodu vylepšený Vantage zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 3,4 sekundy. Je tedy rychlejší než předchůdce, aniž by ztratil vysokou maximální rychlost. Nejvyšší rychlost dosahuje 325 kilometrů v hodině.

Nové koně pod kapotou pochopitelně musí zvládnout i podvozek a Aston Martin jej vylepšil novými adaptivními tlumiči Bilstein DTX. Aston Martin uvádí, že v jízdních schopnostech doznal modernizovaný Vantage až „mezigeneračního“ skoku, ale musíme si ještě počkat na zpětnou vazbu od motoristických novinářů a dalších řidičů, abychom si ověřili skutečnost. Aston Martin pak uvádí, že standardem jsou ocelové brzdy s 400 milimetry vpředu a 360 milimetry průměru kotoučů vzadu.

Nový Aston Martin Vantage se začne vyrábět ještě v letošním roce, ale na zveřejnění oficiálního ceníku si ještě musíme počkat.

FOTO: Aston Martin

ahoj gentlemene!