Exkluzivnější Mercedes-AMG A 45 S oslavuje Nürburgring

Sportovní divize Mercedesu z Affalterbachu představuje novou speciální edici extrémně rychlého hatchbacku na základech populární třídy A. Mercedes-AMG A 45 S 4Matic+ je v Česku nově dostupný v nové exkluzivní edici Limited Edition, která oslavuje legendární německý závodní okruh Nürburgring, přesněji jeho severní smyčku známou jako Nordschleife.

Nejdůležitější novinkou speciální edice je unikátní matně zelená barva „Green Hell Magno“, která se inspiruje nejslavnější přezdívkou „Zeleného pekla“ a poprvé se představila na výrazně rychlejším Mercedesu-AMG GT R. Nová barva kontrastuje se žlutými doplňky a jedinečnou novinkou jsou i matně černá 19″ kovaná kola. To vše Mercedes-AMG spojuje i s aerodynamickým balíčkem s velkým přítlačným křídlem.

I ve speciální edici Limited Edition má základní mercedes od AMG pod kapotou nejvýkonnější produkční čtyřválec – dvoulitrovou benzinovou motorizaci o 421 koních a 500 newtonmetrech. Standardem je osmistupňová automatická převodovka a chytrý pohon všech kol AMG Performance 4Matic+. Zrychlení z 0 na 100 km/h mu zabere jen 3,9 sekundy a nejvyšší rychlost je elektronicky omezených 270 km/h.

Nový Mercedes-AMG A 45 S 4Matic+ Limited Edition se v Česku bude prodávat se základní cenou od 2.022.597 Kč vč. DPH.

FOTO: Mercedes-Benz

ahoj gentlemene!