Mercedes-Benz třídy E je českým Autem roku 2024

Mercedes-Benz dosáhl v anketě odborných novinářů historického úspěchu: z 21 nových modelů na českém trhu zvolili experti jako nejlepší vůz Mercedes-Benz Třídy E. Vyhlášení proběhlo dnes při slavnostním setkání v Kongresovém centru v Praze.

Nová Třída E zaujala při své premiéře jak odborníky, tak širokou veřejnost ojedinělou kombinací tradičně silných stránek, jako je vysoká kvalita, úroveň bezpečnosti a komfort, ale i nejmodernějších technologií. Historie modelové řady sahá 75 let do minulosti a Třída E je dlouhodobě velmi oblíbená i v České republice. Nová Třída E opět přináší to nejlepší na trhu. 

Hlavními lákadly jsou čtvrtá generace pokročilého plug-in hybridního pohonu včetně kombinace s dieselovým motorem, všestranné kombi All-Terrain s velkorysým prostorem a užitnou hodnotou překonávající celou řadu SUV, čtyř- i šestiválcové motory, adaptivní vzduchový podvozek či natáčecí kola zadní nápravy. Luxusní interiér s novou elektronickou architekturou MBUX přináší zcela novou úroveň digitálních zážitků.

“Nová Třída E je jedinečnou kombinací špičkových technologií, digitalizace a tradice. Pro některé naše zákazníky je Třída E modelem, který utváří celkovou image a budoucí směřování osobních vozů Mercedes‑Benz. Je to proto, že již více než 75 let nastavuje standard pro luxusní sedany střední třídy. Také v nejnovější generaci zachováváme tradiční klíčové hodnoty, abychom stanovili nová měřítka. Jsme opravdu vděční a zároveň hrdí, že Třída E byla vyhlášena Autem roku 2024 v České republice,“ říká Alexander Henzler, generální ředitel Mercedes-Benz Česká republika.

Společně s autorizovanými prodejními partnery jsme nadšeni, že můžeme pozvat naše zákazníky k vyzkoušení širokého portfolia, aby poznali celou řadu zcela nových podob Třídy E a našli svůj personalizovaný vůz roku. Mohou si vybrat z více než 20 různých modelů, včetně Třídy E All-Terrain s nepřekonatelnou všestranností a benzinových nebo naftových plug-in hybridů s převratnou účinností,“ doplňuje šéf českého zastoupení značky.

Anketa Auto roku v České republice letos slaví 30 let existence. Jejím vyhlašovatelem je Svaz dovozců automobilů (SDA) a Auto roku volí porota složená z odborných motoristických novinářů.

FOTO: Mercedes-Benz

ahoj gentlemene!