Novodobá Lancia 037 je dokonalou hračkou pro boháče

Slavná italská automobilka Lancia se aktuálně nachází pod křídly globálního koncernu Stellantis a zažívá znovuzrození. Italové už oficiálně představili novou Lancii Ypsilon, historicky první elektromobil značky na základech koncernového Peugeotu e-208, ale existují i lepší způsoby, jak znovuzrodit tuto legendární značku.

Malá italská továrna Kimera Automobili už v minulosti odhalila novodobou Lancii 037, kterou oficiálně pojmenovala Kimera Evo37 a vyrobila pouhých 37 kusů. A dnes představuje i výraznou evoluci, jakou je Kimera Evo38, jež přijíždí s pokročilejší technikou, než měla původní originální Lancia. Moderní pokračovatel kultovní bestie rallye skupiny B má pohon všech kol!

Ten je největší mezigenerační novinkou modelu Evo38, protože předcházející Evo37 byl purističtější zadokolkou. Standardně je spojen s turbodmychadlem i kompresorem přeplňovaným 2,1litrovým benzinovým čtyřválcem Italtecnica a pyšní se maximálním výkonem 608 koní! Standardem je šestistupňový manuál a výrobce dokonce pracuje i na vývoji závodní sekvenční převodovky.

Nová Kimera Evo38 má propracovanější design i aerodynamiku, aby uchladila výkonnější techniku i poskytla maximální možnou stabilitu ve vysokých rychlostech. Většina vyrobených aut však zřejmě skončí v klimatizovaných garážích, protože můžeme očekávat jen velmi omezenou produkci. Kimera Automobili vyrobí jen 38 kusů.

FOTO: Kimera Automobili

ahoj gentlemene!