Nový Ford Mustang přijíždí na český trh. Kolik stojí?

Nový osmiválcový Ford Mustang je znovuzrozená americká ikona, která v sobě spojuje atraktivní moderní design s charakteristickým stylem, který již 60 let přitahuje pozornost řidičů po celém světě. „Nový Mustang je vším, co naši zákazníci očekávají od nezpochybnitelné automobilové ikony – a ještě něco navíc. Propojené technologie skutečně doplňují a povyšují vylepšení výkonu, která si získají srdce celé nové generace řidičů,“ řekl Jon Williams, generální ředitel Ford Blue pro Evropu.

Nejnovější Ford Mustang je v Evropě dostupný jako tradiční kupé i kabriolet. V kabině má plně digitální displej s 12,4palcovým přístrojovým panelem a 13,2palcovou centrální obrazovkou orientovanou směrem k řidiči a Ford zdvojnásobil výpočetní výkon informačního a zábavního systému. Systém SYNC 4 se přizpůsobuje tak, aby zobrazoval funkce, které každý řidič používá nejčastěji. Systém umožňuje bezdrátovou integraci chytrých telefonů pomocí Apple CarPlay a Android Auto.

Srdcem nového Mustangu je atmosférický pětilitrový vidlicový osmiválec s maximálním výkonem 446 koní a točivým momentem 540 newtonmetrů, který je v Česku k mání s šestistupňovým manuálem i desetistupňovým automatem. Nový systém dvojitého sání vzduchu umožňuje motoru volněji dýchat a rychleji reagovat a aktivní výfukový systém mění zvuk a hlasitost motoru podle aktuálních potřeb řidiče, pro tichou jízdu ve městě, která nebude rušit sousedy, nebo pro maximální svobodu na otevřené silnici.

Součástí standardní výbavy GT je sada Performance, která řidiči poskytne skutečný pocit kontroly a zapojení na silnici i na trati. Brzdy Brembo za 19palcovými koly z lehkých slitin zajišťují konzistentní výkon a samosvorný diferenciál snižuje protáčení kol pro lepší přilnavost – zejména v zatáčkách. Na přání dodávané odpružení MagneRide pak tisíckrát za sekundu monitoruje stav vozovky a upravuje nastavení tak, aby zajistilo co nejlepší kontrolu a jízdní komfort. Novinkou pro všechny verze nového Mustangu je elektronická parkovací brzda s funkcí Drift Brake se dvěma úrovněmi nastavení.

Mustang Dark Horse je skutečný plnokrevník

Mustang Dark Horse je doma na silnici i na závodní trati a vyznačuje se jedinečnými funkčními designovými prvky, které zdůrazňují jeho sportovní rodokmen, a pevným zadním křídlem inspirovaným závodními vozy, bočními prahy a zadním difuzorem, které rovněž zlepšují aerodynamické vlastnosti.

Výkonnější verze nového motoru V8 o objemu 5,0 litru poskytuje výkon 453 koní a točivý moment 540 Nm, přičemž na výběr je desetistupňová automatická nebo unikátní šestistupňová manuální převodovka Tremec s modře eloxovanou hlavicí titanové řadicí páky. Výkony na trati zlepšuje přepracované odpružení, vylepšené chlazení pro zvýšení odolnosti a přilnavé pneumatiky Pirelli.

V České republice je nyní k objednání za cenu od 1 591 900 Kč ve verzi GT a za 1 871 900 Kč za speciální verzi Dark Horse. Celosvětově nejprodávanější sportovní vůz, jehož nejnovější generace je už teď dostupná u vybraných prodejců značky v Česku.

FOTO: Ford

ahoj gentlemene!