Nový Hyundai Santa Fe má český ceník

V Česku se začíná prodávat nová nová generace rodinného SUV Hyundai Santa Fe. Hybrid je nabízen s pohonem předních nebo všech čtyř kol a na výběr dává ze čtyř výbavových stupňů. Plug-in hybridní varianta je k dispozici vždy jako čtyřkolka a zákazníci mohou vybírat ze tří výbav. Pojďte se podívat na první oficiální ceník, kolik u nás stojí.

Pohonná jednotka hybridního provedení poskytuje celkový výkon 215 koní a spolupracuje výhradně se šestistupňovou automatickou převodovkou. Ve standardu pohání přední nápravu, pohon všech čtyř kol znamená cenové navýšení o 50 000 Kč. Plug-in hybrid, poskytující výkon 252 koní, je dodáván vždy s pohonem všech čtyř kol a šestistupňovým automatem.

Nové Santa Fe je standardně dodáváno s pěti místy pro cestující – pro vícečlenné rodiny lze volitelně, nezávisle na zvolené motorizaci či výbavě, zvolit i sedmimístné provedení. Nejnáročnější zákaznici si pak zvolí luxusní šestimístné provedení s dvěma samostatnými komfortními křesly s relaxační funkcí ve druhé řadě sedadel, nabízené výhradně s nejvyšší výbavou Calligraphy.

Santa Fe Hybrid začíná s akční cenou od 1 099 990 Kč ve čtyřech výbavových stupních – nechybí tradiční výbavy Comfort, Smart a Style, který lze navíc doplnit příplatkovým paketem Premium. Vrcholným výbavovým stupněm se nově stává luxusní provedení Calligraphy, které charakterizují černě lakované exteriérové prvky, speciální černě lakovaná 20“ kola a  prémiové materiály v interiéru zahrnující i čalounění sedadel kůží Nappa. Kromě zmiňovaných relaxačních sedadel ve druhé řadě nabídne například i dezinfekční přihrádku před spolujezdcem s UV-C zářením.

Ceny plug-in hybridní varianty po započtení akční prémie startují na 1 349 990 Kč. Na výběr je ze tří výbavových stupňů – Comfort, Style (s volitelným paketem Premium) a Calligraphy. Už v základní výbavě Comfort najdou zákazníci dlouhý seznam užitečných asistenčních i komfortních prvků, zahrnující např. adaptivní tempomat, integrovanou navigaci s 12,3″ displejem, bezdrátové nabíjení mobilních telefonů, bezklíčové startování a odemykání, zadní parkovací kameru, přední i zadní parkovací senzory, vyhřívaná přední sedadla a volant či elektrické páté dveře.

Zákazníci mohou vybírat z deseti exteriérových laků včetně metalických, perleťových či matných nástřiků a pěti barevných provedení interiéru. Nový Hyundai Santa Fe mohou zákazníci u autorizovaných dealerů značky objednávat již nyní, první vozy na českém trh očekáváme v závěru první poloviny roku.

FOTO: Hyundai

ahoj gentlemene!