První technika pro nové Bugatti: Nástupce Chironu přijede s V16

Nové Bugatti je za dveřmi! Exkluzivní továrna luxusních hypersportů z Molsheimu zveřejnila první oficiální informace k duchovnímu nástupci nejmodernějšího modelu Chiron a definitivně ukončila spekulace o novém motoru budoucího hypersportu. Nejnovější Bugatti se sice vzdá už tradiční konfigurace válců do písmene W, ale ponechá si jejich počet. V novince od Bugatti najdeme opravdovou smetánku mezi motory.

Jak ukazuje nejnovější oficiální fotografie z Molsheimu, nejnovější Bugatti bude pohánět zbrusu nový vidlicový šestnáctiválec! Vysokootáčková jednotka V16, kterou Bugatti vyvinulo ve spolupráci se specialisty na motorsport z Cosworthu, se údajně vytáčí k až 9 000 otáčkám za minutu a má obrovský zdvihový objem. Zatímco Veyron a Chiron disponovaly osmi litry, nový nástupce bude mít dokonce 8,3 litru.

Vysokootáčkový řev nového motoru si můžeme vychutnat v prvním oficiálním videu, kde si můžeme všimnout i rozsáhlého využití uhlíkových vláken. Atmosférický šestnáctiválec bude v kombinaci s elektromotory od Rimacu a první informace říkají, že bude dosahovat kombinovaného výkonu až 1 800 koní! A kdy se nové Bugatti představí? Už začátkem letošního léta!

FOTO: Bugatti

ahoj gentlemene!