Spectre: Ten nejluxusnější a nejtišší Rolls-Royce na světě

Absolutní ticho na palubě a cestování v až neuvěřitelném luxusu a tichosti. Ikonická britská automobilka Rolls-Royce v loňském roce zahájila sériovou produkci nového vysoce exkluzivního a luxusního kupé Spectre, které dokonale ztělesňuje hlavní podstatu filozofie značky. Nový Rolls-Royce Spectre je historicky prvním modelem továrny z Goodwoodu s elektrickým pohonem, díky němuž otevírá zcela novou úroveň kultivovanosti.

Nový Rolls-Royce Spectre vychází ze stejného technického základu jako tradičnější spalovací modely Phantom a Cullinan, ale už na první pohled se tváří modernější a futurističtěji. Novinkou modelu je i vylepšená legendární soška Spirit of Ecstasy, jež při vstupu do nové elektrické éry automobilky prošla aerodynamickým faceliftem – je nižší a má dynamičtější postoj. Oficiální tisková zpráva uvádí, že jen soška strávila 830 hodin ve větrném tunelu.

Elektrický Rolls-Royce Spectre zakládá na podvozkové platformě Architecture of Luxury a automobilka jej standardně vybavila dvěma synchronními elektromotory BMW eDrive s kombinovaným maximálním výkonem 430 kW (585 koní) a točivým momentem 900 newtonmetrů. S obrovským vysokonapěťovým 107 kWh lithium-ion akumulátorem pak slibuje maximální dojezd až 520 kilometrů v režimu WLTP.

Právě díky elektrickému pohonu je nový Spectre nejtišším, nejkomfortnějším a nejkultivovanějším Rolls-Roycem všech dob. Inženýři zdokonalili jízdní schopnosti pro pocit jako z letu na létajícím koberci, který si bohatí zákazníci mohou užít s až neomezenou individualizací, jaká je pro značku tradiční. Palubní desku si mohou vybavit i novým speciálním osvětlením s více než 5 500 umělými hvězdami.

Nový elektrický Rolls-Royce Spectre je prvním krokem slavné továrny ke kompletní elektrifikaci. Výhradně elektrické modely bude prodávat nejpozději v roce 2030.

FOTO: Rolls-Royce

ahoj gentlemene!