Vespa Primavera je Skútrem roku 2024 v Česku

Vespa Primavera byla na slavnostním galavečeru vyhlášena vítězem kategorie “Skútry” v prestižní anketě Motocykl roku 2024, kterou pořádal Svaz dovozců automobilů v rámci veletrhu Motosalon. Vítězství v anketě, v níž počet hlasujících překonal hranici deseti tisíc, potvrzuje významnou pozici Primavery na českém trhu a zároveň zdůrazňuje kontinuální popularitu a kultovní status značky Vespa mezi milovníky skútrů.

Značka Vespa, symbol svobody, stylu a italského designu, si od svého založení v roce 1946 získala srdce milionů lidí po celém světě. Vespa totiž není jen skútr, ale vyjádření životního stylu. Díky jedinečnému designu, historii plné ikonických modelů a schopnosti inovovat, aniž by ztratila na své autentičnosti, se Vespa stala nejen dopravním prostředkem, ale kultovním fenoménem.

Model Primavera je ideálním spojením elegance a technologických inovací, to vše v kompaktních rozměrech malého šasi, které je vhodné pro všechny velikosti jezdkyň a jezdců. Primavera je synonymem pro svobodu a radost ze života již roku 1967 a neustále oslovuje nejen mladou generaci, ale i ty, kteří hledají spojení praktičnosti a estetiky. Je navíc proslulá svou agilitou ve městském prostředí, nízkou spotřebou a spolehlivostí.

Nová inovovaná modelová řada Primavera a Sprint

Značka Vespa nepřestává inovovat a v květnu tohoto roku se na českém trhu objeví první kusy modernizovaných modelových řad Primavera a Sprint. Inovované modely Primavera a Sprint mají shodnou exkluzivní ocelovou karoserii a oba modely se mohou pochlubit řadou designových vylepšení, díky kterým jsou ještě modernější.

Verze Vespa Primavera Tech je doplněna o bezklíčový systém a ráfky kol jsou nové s pětipaprskovým designem. Mezi další prvky, které prošly designovými úpravami, patří nová ozdobná lišta na blatníku a nový design zadního krytu čelní kapotáže.

Nový přístrojový panel elegantně kombinuje analogové i digitální funkce na třípalcovém LCD displeji. Kromě tradičního tachometru zobrazuje řadu užitečných funkcí, včetně dojezdu, spotřeby paliva a průměrné a maximální rychlosti. Digitální přístrojový panel umožňuje také správu multimediální platformy Vespa MIA, která umí propojit Vespu s chytrým telefonem a je součástí standardní výbavy u modelu Vespa Primavera Tech. K ostatním modelům řady je Vespa MIA k dispozici jako volitelné příslušenství a s omezenými funkcemi.

FOTO: Vespa Česká republika

ahoj gentlemene!