Česká Zbrojovka oslavuje 25 let v NATO speciální edicí Brenu 2 Ms

Česká zbrojovka a.s. představuje speciální limitovanou edici pušek CZ BREN 2 Ms, kterou oslavuje letošní 25. výročí vstupu České republiky do NATO. Těchto unikátních zbraní vznikne pouze 25 kusů.

Severoatlantická aliance (North Atlantic Treaty Organization) byla založena 4. dubna 1949. Dnes ji tvoří 32 zemí, z toho 30 evropských a 2 severoamerické. Základním posláním této organizace je ochrana svobody a bezpečnosti všech jejích členů politickými a vojenskými prostředky v souladu se zásadami Charty OSN. Cílem je vytvořit spravedlivý a trvalý mírový pořádek v Evropě, založený na společných hodnotách demokracie, lidských práv a právního státu.

Česká republika se stala členem NATO přesně před 25 lety – 12. března 1999.

Tento zásadní mezník ve vývoji našeho státu se Česká zbrojovka a.s. rozhodla připomenout limitovanou edicí výhradně samonabíjecích pušek CZ BREN 2 Ms ráže 223 Rem. s hlavní dlouhou 11“. Jde o model, který má stejný konstrukční základ jako samočinné pušky CZ BREN 2 ve výzbroji Armády ČR. Ve své služební verzi sloužil a slouží na zahraničních misích v rámci států NATO.

Jubilejní edice pušek CZ BREN 2 Ms bude čítat pouhých 25 exemplářů, pro něž je vyhrazena unikátní řada výrobních čísel. Tyto jedinečné zbraně budou vybaveny duralovými ovladači, zvětšenou napínací pákou, dlouhým předpažbím s prodlouženým ovladačem plynového nástavce a lineárním kompenzátorem G.I.S. Uvedeno na nich bude datum vstupu ČR do NATO a názvy operací Aliance, kterých se zúčastnili čeští vojáci. Celá edice se bude vyrábět ve speciální barevné kombinaci.

Všechny pušky CZ BREN 2 Ms k 25. výročí vstupu ČR do NATO budou osazeny bohatým příslušenstvím a dodávány s montáží SPUHR RDF 20225K s kolimátorem Aimpoint T2 a zvětšovacím modulem Aimpoint.

FOTO: Česká zbrojovka

ahoj gentlemene!