Každý rok módní guru přinášejí novinky do našeho šatníku. Pánská móda se nemění tak rychle jako dámská, ale každý rok můžeme sledovat vývoj a trendy.

Každý gentleman by měl svůj „outfit“ zvolit správně k příležitosti a aktivitě dne. Pokud máte obchodní jednání, tak vždy v košili a ideálně i saku. Pokud máte večer kulturní program, tak vždy v saku/obleku a čím je akce později, tím je sako tmavší.

Detaily co a kam, si probereme v dalších článcích.

TOP 5 doporučení

  1. Teplákové soupravy jsou určeny pro domácí nebo sportovní nošení, nikal jinam by je GENTLEMAN neměl nosit a je jedno, jak je teplákovka drahá.
  2. Bílá košile je základ! Do obleku, ke sportovnímu saku nebo k džínům. mějte alespoň 5 padnoucích bílých košil s různou látkou, knoflíčky a límečky. Vyhněte se však „průhledným“ office košilím.
  3. Raději látkové kalhoty než džíny.
  4. Vždy čisté a naleštěné boty, pokud možno neokopané. Správný gentleman má minimálně 10 párů bot. (pozn. redaktora: já jich mám 50+)
  5. Vždy zamezte skvrnám od pocení – používejte antiperspirant nebo deodorant, případně podkladové tričko (nátělník je mrtev! na ten zapomeňte) – tričko do košile musí mít límeček do V, aby u rozepnuté košile nebylo vidět
BOSS – slim fit oblek 2023

V poslední době se rozmohlo mít rozepnuté horní dva knoflíky. Udělali jsme průzkum mezi ženami a 90% z nich řeklo: není to sexy, obzvlášť když chlapovi z košile lezou chlupy… Gentlemani tedy pozor, košile rozepnutá pouze na první knoflík, pokud více, tak jen s přítelkyní na dovolené u moře. Jinak je to společensky neúnosné.

Chlap má být oholen, voňavý, čistý, vzpřímený a usměvavý. Takové muže chceme.

Výzkum: Gentlemani.cz 2023 / 1350 respondentek 18+

Barvy roku 2023

Hlavní módní domy (H&M, ZARA apod.) definovali toto:

  • přírodní barvy – béžová, hnědá – tlumené tóny
  • bílá + černá – totální klasika pro jakékoliv období
  • odstíny modré
  • doplňky v žluté, červené

V podstatě se toho moc nemění. Vrací se nám móda 90. let, která byla poměrně divná. Gentleman by tedy měl zůstat konzervativní a nepodléhat módním výstřelkům.

Doporučení redakce GENTLEMANI.cz

Volnočasové sako, bílá košile a látkové kalhoty jsou základ pro každý den. Do podnikání vždy formálněji, protože tím definujete kdo jste a jak jste úspěšný.

Módní roztrhané džínsy, oprané „staré“ věci a výstřední kousky gentleman nechává v klidu na regále a vůbec si jich nevšímá.

Gentlemana provází elegance, šmrnc a hlavně mu to musí padnout, to znamená správné velikosti!

Oblek, sako a košile na míru je ta nejlepší věc, do které můžete investovat. Budete se cítit sebevědomě, padne vám to a všichni poznají, že na sobě nemáte sako po bráchovi. 

Lubor Kos – zakladatel slavnosti LEGENDY.cz

Trička s obrázky, divnými nápisy byly akceptovatelné na střední škole, po ní už opravdu ne. Ani na zahradní práce nebo na cvičení. Při jakékoliv činnosti reprezentujete sebe! Oblečením jasně dáváte najevo kdo a co jste.

Kapsáče patří do lesa, na výlet a do armády. (Kalhoty vojenského střihu s velkými bočními kapsami.) 

Roy Fowler – módní expert

Gentleman je muž vytříbeného vkusu a mravů. Gentlemanem se muž stane po mnoha letech.

Díky desítkám let zkušeností můžeme potvrdit, že správné oblékání a chování přispívá ke stoupání v potravním řetězci. Přeložíme: Když se budete správně chovat a oblékat, tak budete mít větší respekt a budete v kariéře postupovat rychleji a snadněji a s většími úspěchy.

ahoj gentlemene!